15 Niedziela Zwykła
16.07.2017 r.
Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. 16-go każdego miesiąca o godz. 11.00 Msza Święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Kartki z intencjami do modlitwy można składać w zakrystii. Intencje będą odczytane w ramach modlitwy wiernych.

2. W przyszłą niedzielę święto św. Brygidy, patronki Europy oraz naszej świątyni. Przed uroczystością odpustową ku czci św. Brygidy odprawiamy nowennę po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W każdy czwartek o godz. 8.00 /także w okresie wakacyjnym/ odprawiana jest Msza św. zbiorowa do Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych, a w każdy piątek o godz. 11.00 odprawiana jest Msza św. o św. Brygidzie, patronce naszego kościoła. Kartki z intencjami do modlitwy możemy składać do puszki, która znajduje się przy bocznym ołtarzu.

4. W minionym tygodniu zostały złożone 3 ofiary na łączną kwotę w wysokości 350,00 zł. . Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów w piątek o godz.18.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela, Gość Niedzielny. Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli i udanego odpoczynku.

Sakramenty

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia